o sąsiedzkim decoupage i nie tylko
RSS
środa, 21 marca 2012
Po prostu nie mogłam się oprzeć

Zimowy płaszcz w szafie, na nogach balerinki, i choć żonkile w doniczce muszą na razie zastąpić pierwsze łąkowo - trawnikowe kwiaty to WIOSNA u mnie już pełną gębą. I jak w takim wiosennym nastroju i atmosferze pozostać obojętnym na Wasze wiosenne wyzwania i zabawy. Po prostu nie można się oprzeć!

Na początek Różana Wymianka w Asja-Decu. Od dawna mam w głowie pewien różany projekt, na który do tej pory nie starczyło mi zapału. Może teraz się zmobilizuję.

Wymianka Różana

Wiosną nie może również zabraknąć kwitnącej wiśni. Mam taką swoją ulubioną pulpitową tapetę przedstawiającą Fuji-Jamę. Zdjęcie zrobione zostało spomiędzy kwitnących wiśniowych gałęzi. Coś pięknego. Dlatego z wielką ochotą dołączam do zabawy w Projektowni Ogrodowej.

Wymianka z Motywem Kwitnącej Wiśni

Dziewczęta zapisujcie się! Już samo planowanie ukwieconych prezentów wzbudza bardzo optymistyczny i wiosenny nastrój.

Tagi: wymianki
08:32, agusiasud
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 marca 2012
Wciągnęło mnie:)

Osobiście biżuterię noszę rzadko i od wielkiego święta. Dlatego do tej pory ciągnęło mnie raczej w stronę świeczników, bombek i niciarek. Dopiero jak mi zima zbrzydła a u Asi korale i bransoletki zakwitły wszystkimi kolorami wiosny dałam się wciągnąć. I to jak!

Na początek poprawiony zestaw tulipanowy. Choć wstążka wyglądała uroczo, nie bardzo się sprawdziła. Zamieniłam ją na sznureczek i dodałam extra dwa tulipanowe korale. Udało mi się również dokończyć zamierzone kolczyki.

korale kolczyki decoupage tulipany

Potem przyszła kolej na maki z odrobiną koperku. Serwetka ma w tle delikatny motyw nutowy, czego niestety nie udało mi się uchwycić na zdjęciach.

biżuteria decoupage maki

bransoletka decoupage maki

korale kolczyki decoupage maki

I jedna z moich ulubionych serwetek. Kwitnące drzewo wprost sypiące kwieciem. Jest tak piękne, że nie chciałam go przyćmiewać innymi kolorami i zdecydowałam się na naturalną orzechową lakierobejcę.

biżuteria decoupage kwiaty brąz

bransoletka decoupage kwiaty brąz

korale kolczyki decoupage kwiaty brąz

I już nie kwiatowo. Jakby powiedział Monty Python "a teraz coś z zupełnie innej beczki". Po czarno-białej wymiance zostało mi trochę materiałów, więc czemu by ich nie wykorzystać?

biżuteria decoupage czarnobiała

bransoletka decoupage czarnobiała

korale kolczyki decoupage czarnobiałe

I mój do niedawna ulubiony fiolet, rozświetlony zielenią i żółcią.

biżuteria decoupage fiolet

bransoletka decoupage fiolet

korale kolczyki decoupage fiolet

sąsiedzka kooperacja - pudełko na herbatę

Nie ma to jak dobra Sąsiadka :-) Gdy ok. godziny 21 uzmysłowiłam sobie, że na dzień następny potrzebuje prezent w postaci pudełka na herbatę i pudełko owe już ładnie pomalowałam farbą bazową okazało się, że pasujących do mojej koncepcji serwetek nie posiadam. Co się robi w takiej sytuacji? Ano do Sąsiadki udaje z pytaniem o wymarzone serwetki. Sąsiadka późną porą do domu mnie wpuściła i wyprawiła z powrotem nie tylko z serwetkami ale i częściowo już ozdobionym pudełkiem! Z zaczętego dzieła zdecydowanie niezadowolona - planowała całość zmyć by zacząć od początku. I tu się ujawniają najważniejsze różnice między nami.. Mnie pudełko się podobało (jak wszystkie prace z których Agnieszka jest niezadowolona...;-)) - dodałam nieco więcej owocków na wieczku(za radą Agnieszki dokleiłam też motylka:-)), ozdobiłam środek, wycieniowałam, zabejcowałam no i polakierowałam - i oto jest - praca wspólna:-)

pudełko na herbatę

pudełko na herbatę

decoupage

pudełko decoupage

pudełko decoupage

piątek, 16 marca 2012
Biżuteryjnie - kolorowo :-)

Słonecznie ma być i już! :-)

pomarańczowy komplet

bizuteria decoupade

biżuteria

korale decoupage

zółty

zółty komplet

poniedziałek, 12 marca 2012
Czarno-biały świecznik

Świecznik miał trafić do Olllq w ramach drugiego podejścia do czarno-białej wymianki. Pierwsze, wysłane priorytetowo z 7-dniowym zapasem okazało się za dużym wyzwaniem dla naszego monopolisty. Zaznaczę, że odległość między nami a Olllq można by w tym czasie pokonać pieszo ze 3 razy. Na szybciutko zaczęłyśmy przygotowywać nową paczuszkę, kiedy po 12 długich dniach niespokojnego wyczekiwania doszła poprzednia. W każdym razie świecznik już powstał.

świecznik decoupage

świecznik decoupage

świecznik decoupage

Olllq, ponieważ świecznik powstał z myślą o czarno-białej wymiance i Tobie, to jeśli masz na niego ochotę jest Twój.

piątek, 09 marca 2012
W oczekiwaniu na wiosnę

No i popsuła nam się pogoda. Tak pięknie, słonecznie i bezchmurnie było przez kilka dni. Choć powietrze jeszcze zimowo rześkie, już człowiek myślał o nadciągającej wiośnie. A tu nagle śnieg z deszczem. Ja wiem, że w marcu jak w garncu a kwiecień plecień, ale czuję się oszukana powrotem szaro-burej zimowej aury. Cóż, przyjdzie mi jeszcze poczekać. Może kilka dni, może dłużej. Poczekam, ale nie bezczynnie.

W Uroczysku Luny przygotowania już trwają. Luna czaruje i zaprasza inne czarownice do przywoływania i zaklinania wiosny. Dołączam do nich. Sabat już 22 kwietnia.

Wiosenna wymianka u Luny

Z zimowego snu natura budzi się w Diana Art, prowokując nas do działania w Przyrodniczej Wymiance. Wchodzę w to obiema nogami, choć podejrzewam, że to Asia będzie grała pierwsze skrzypce. Natura to bardziej jej domena.

Wymianka przyrodnicza u Diany

I ostatnia wymianka, na myśl o której w głowie aż huczy mi od pomysłów.  I jeszcze ten pomysł z kilkoma drobiazgami odzwierciedlającymi różne oblicza kobiety - coś romantycznego, eleganckiego, radosnego, pachnącego... Oj już się nie mogę doczekać

Być kobietą

Tagi: wymianki
08:43, agusiasud
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 marca 2012
Kwiaty na Dzień Kobiet - Jaskry

W tej serwetce zakochałam się kiedy Asia robiła chlebak. Jaskry na niej są równie realistyczne jak te, które w dzieciństwie zbierałam na jasienickich polach. Teraz postanowiłam ubarwić nimi biżuterię. Komplet składa się z trzech bransoletek, korali i kolczyków.

biżuteria decoupage jaskry

Jak w poprzednich kompletach bransoletki miały być dwie - szeroka i wąska, ale w końcu zdecydowałam się na trzy mniejsze. Niestety brakło mi serwetki, więc tylko jedna z nich udekorowana jest wewnątrz.

bransoletki decoupage jaskry

bransoletki decoupage jaskry

Do tego korale o różnej wielkości.

korale decoupage jaskry

I kolczyki. Z jednej strony są zdekupażowane w jaskry, z drugiej pomalowane na zielono.

kolczyki decoupage jaskry

biżuteria decoupage jaskry

I jeszcze raz cały komplecik.

biżuteria decoupage jaskry

 

Kwiaty na Dzień Kobiet - Wiosenne tulipany

I drugi komplecik, najmniej zobowiązujący i mój ulubiony. Na białym tle tylko róż tulipanów i zieleń łodyg. Cały komplecik to dwie bransoletki i korale. W planach mam jeszcze kolczyki.

biżuteria decoupage tulipany

Ponieważ brakło mi 2cm korali, zdekupażowałam tylko największy, resztę pozostawiając jednokolorową. Dla urozmaicenia pomiędzy drewniane korale włożyłam szklane. Na zdjęciu mają zdecydowany malinowy kolor, w rzeczywistości są ciemnoróżowe.

korale decoupage tulipany

bransoletka decoupage tulipany

bransoletka decoupage tulipany

biżuteria decoupage tulipany

Kwiaty na Dzień Kobiet - Herbaciane róże

Dzień Kobiet. Różnie dziś postrzegany. Jedne się buntują, że to wszystko chłopski wymysł. Ot dać babie kwiatka 8 marca a potem cały rok spokój. Drugie przeciwnie. Cieszą się, że choć w ten jeden dzień przyjdzie z pracy trochę mniej gburowaty, przytarga tulipana albo bombonierkę, burknie pod nosem coś w rodzaju życzeń i dopiero wtedy z czystym sumieniem wróci do codziennego rytuału "obiad, gazeta, telewizor". Jeszcze inne przydeptują czerwone goździki traktując je jako symbol minionej znienawidzonej epoki, a feministki urządzają Manifę, zwracając uwagę na problemy kobiet we współczesnym świecie.

Chyba jednak większość z nas, do których i ja się zaliczam, traktuje ten dzień z sympatią i nie narzuca mu żadnej ideologii. Uśmiechamy się i dziękujemy za życzenia, słodkości i pierwsze wiosenne tulipany.

I ja coś przygotowałam. Natchniona pomysłami Asi postanowiłam spróbować sił w biżuterii. Na początek herbaciane róże.

biżuteria decoupage róże

Jak widać, i do czego się absolutnie przyznaję, pomysł na korale ściągnęłam od Asi. U niej wszystkie mają ten sam rozmiar, ale ja troszkę je zróżnicowałam. Środkowy koral ma 3cm średnicy, pozostałe na tyle duże, by można było nakleić na nich serwetkowy wzór i był on dobrze czytelny. Uzupełnieniem są jednokolorowe koraliki wielkości 1cm.

korale decoupage róże

Do tego komplet bransoletek. Szersza dekorowana z zewnątrz i jednokolorowa w środku. Węższa stanowi jej przeciwieństwo. Może to głupie dekorować bransoletkę w środku, gdzie wzoru nie będzie widać, ale tak mi się ten pomysł spodobał, że nie mogłam go nie zrealizować.

bransoletka decoupage róże

bransoletka decoupage róże 

I na koniec jeszcze raz całość.

biżuteria decoupage róże

wtorek, 21 lutego 2012
wymianka czarno-biała :-)

Wczoraj wieczorem komisyjnie - sąsiedzko otwarłyśmy paczkę, którą dostałyśmy od Olllq autorki bloga "między ciszą a ciszą" http://olllq.blogspot.com/

To co dostałyśmy w ramach czarno-białej wymianki zorganizowanej przez Anię http://aniajura.blogspot.com/ - naprawdę nas zachwyciło! Zresztą - oceńcie sami

oto dzieła Olllq:

olllq

olllq

olllq

olllq

o

O kota moje córki prowadzą wojnę od rana (nie ma tak dobrze, to nasze sąsiedzkie i się tylko z sąsiadką dzielić będę:-)); mysz precyzją wykonania, pomysłem i urokiem jest - CUDOWNA. Pomysł na biżuterię, oraz jej wykonanie - niesamowite. No a ogromna garść przydasi - fantastyczna i jakże przydatna (kawa i czekoladki zniknęły bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia;-)); serwetki już mają swoje przeznaczenie (podobnie jak koronki, kwiatuszki, koraliki i inne;-))

Olllq - dziękujemy - jesteś niesamowita, musiałaś się nad tym naprawdę napracować.

Wobec takiego skarbu nasza przesyłka wypada blado... i skromnie - lecz w nią tez włożyłyśmy całe nasze serducha no i ogrom pozytywnej energii. Przygotowałyśmy dla Olllq takie oto drobiazgi:

biżuteria decoupage

wymianka

wymianka

bizuteria decoupage

wymianka

wymianka

I oczywiście przydasie - włóczkę oraz "egzotyczne" herbatki.

Aniu bardzo dziękujemy za zorganizowanie wymianki, za poświęcony czas, za miłe maile i wszelkie wskazówki;-)

koraliki "literackie"

Cóż to była próba i oceniam ją jako średnio udaną. Musze zmienić kolorystykę - myślę, że te koraliki ładniej będą się komponowały z brązem a nie czernią.

korale decoupage

korale decoupage

poniedziałek, 13 lutego 2012
sportowy komplecik

       Koraliki są dość krótkie, ale wydaje mi się, że pasują do dżinsów i sportowej bluzki, więc raczej nie powinny być długie. Na korale oczywiście każdy kwiatuszek wycinałam osobno (wbrew pozorom sporo ich na tych koralach się mieści) :-). Bransoletka powstała z jednego kawałka serwetki (miałam też wycinać kwiatuszki i naklejać je bez zielonych gałązek, ale w końcu uznałam, ze wtedy całość była by zbyt "mdła".

komplet sportowy

komplet sportowy2

korale decoupage

sobota, 11 lutego 2012
niciarka raz jeszcze:-)

Ozdabianie niciarek zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Ta jest trzecia, ale już mam pomysł na czwartą:-).

Tym razem to prezent dla mojej Teściowej - z wykorzystaniem serwetki, którą od niej dostałam (wiem, że bardzo się jej podobała, a i do jej mieszkania, będzie ładnie pasować:-)). Zmieniłam klej, więc wreszcie powierzchnie są ładne i gładkie a nie pomarszczone. No i gdy ją rozkręcałam to sobie dokładnie oznaczyłam każdy element (choć jakisę okazało przy skręcaniu, to większość oznaczeń się starła...)

niciarka Eli

 

niciarka Eli2

niciarka Eli3

niciarka Eli - detal

środa, 08 lutego 2012
folkowy komplecik

Przygotowany na aukcje WOŚP. Właśnie sobie uświadomiłam, ze jeszcze nie wstawiłam tu jego zdjęcia - a więc nadrabiam zaległości :-)

wosp

wosp1

wosp2

wosp3

niedziela, 05 lutego 2012
Łazienkowo :-)

Po licznych butelkach i słoikach coś na coś bliższego ciału;-). Drewniana szczotka do włosów - przygotowana specjalnie dla Pewnej Babci.

szczotka decu

szczotka cecu2

szczotka decu3

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8