o sąsiedzkim decoupage i nie tylko
RSS
sobota, 30 czerwca 2012
"świński" komplecik :-) - w ramach nadrabiana zaległości

Zaniedbania związane z prowadzeniem bloga (z mojej strony oczywiście) są już tak wielkie, że nawet wstyd się przyznawać. Powstało w tym czasie sporo rzeczy, gównie z potrzeby chwili, ale niestety wiele z nich wywędrowało z domu zanim zdążyłam zrobić zdjęcie (pewnie dla tego, że robione były w trybie przyspieszonym, więc na zdjęcia zwyczajnie nie było już czasu). Nie wszystko jednak umknęło aparatowi więc spieszę nadrabiać zaleglości. 

Na dobry początek "świński komplecik":

podkładki

podkladki

komplet świecznik, podkładki

świecznik

A wszystko zaczęło się od... kota :-) Otóż będąc w gościnie u przyjaciół zobaczyłam, że mają w kuchni pocztówkę z wizerunkiem kota, z którym kojarzyłam też serwetki. Wtedy wpadłam na pomysł, ze zrobię im komplecik - do kompletu :-) Gdy jednak już zabrałam się do dzieła, uznałam, że ów kot nie jest tak wdzięcznym motywem na komplet jak mi się wydawało:

kot podkładki

Dlatego wizerunek kota zdobi jedynie rewers podkładek. A całość - cóż przygarnęły świnki :-)

świnka

czwartek, 28 czerwca 2012
Romantyczne zakładki albo zakładki do romansideł

Miałam kilka drewnianych serc zakupionych przy okazji, dawno temu, na zasadzie - a nuż się na coś przyda. Kilka wykorzystałam do girlandy dla Moniki, reszta leżała spokojnie czekając na swoją kolej. No i się doczekały.

zakładka decoupage serce

zakładka decoupage serce

zakładka decoupage serce

środa, 20 czerwca 2012
Do chustecznika

Do kompletu z niezapominajkowym chustecznikiem powstała niezapominajkowa cukierniczka.

cukierniczka decoupage niezapominajki

cukierniczka decoupage niezapominajki

cukierniczka decoupage niezapominajki

Co prawda te niezapominajki nie rosną nad potoczkiem ale na pewno rozglądają się po salonie mnóstwem żabich oczek. A co szepcą? Może przypominają pewnej Pani wierszyk pewnego Pana... ale to już nie moja sprawa:)

poniedziałek, 18 czerwca 2012
Granatowo i zielono

Wybrałyśmy się ostatnio z przyjaciółką na ciuchy do wielkiej galerii. Wszędzie mnóstwo kolorowych spodni, właściwie w ofercie każdego sklepu. A wśród nich najwięcej granatu i zieleni. No cóż, nie wypada pozostawać w tyle:)

Granat troszkę jaśniejszy, raczej ciemnoniebieski

biżuteria decoupage granat

biżuteria decoupage granat

biżuteria decoupage granat

I zdecydowanie ciemniejszy, nierozcieńczony Russian Blue

biżuteria decoupage granat

biżuteria decoupage granat

biżuteria decoupage granat

wtorek, 12 czerwca 2012
Do czerwonej sukienki

Dostałam nie lada zadanie wykonania biżuterii do czerwonej sukienki. Coś w odcieniach czerni, bieli i szarości. A ponieważ nie znam temperamentu damy, która będzie ją nosić, przygotowałam trzy zestawy do wyboru:

Stylowe ornamenty

biżuteria decoupage ornamenty

korale kolczyki decoupage ornamenty

bransoletka decoupage ornamenty

 

Seksowna koronka

biżuteria decoupage koronki

kolczyki decoupage koronki

bransoletka decoupage koronki

korale decoupage koronki

 

Wesołe grochy

biżuteria decoupage grochy

bransoletka decoupage grochy

kolczyki korale decoupage grochy

piątek, 08 czerwca 2012
Podaję dalej

Otrzymane wyróżnienie chciałabym przekazać kolejnym blogowiczkom, które inspirują mnie poprzez swoje prace, odwiedziny na blogu, komentarze czy mailową pomoc techniczną. A są to:

Ludka z Kramiku Ludki - za to, że była fantastyczną parą w mojej pierwszej wymiance, że nadal utrzymujemy kontakt i za to, że robi fantastyczne rzeczy, do których ja nie mam absolutnie żadnego talentu

Agnes z Agnesowego Zakątka - za to, że choć jest bardzo daleko to potrafi być na tyle blisko by nauczyć jak się robi kolczyki i oczywiście za haft matematyczny

Małgosia z Moje Pasje Moje Hobby - za to, że jest codziennym gościem i zostawia sympatyczne komentarze co czyni pracę przyjemną, nadaje jej sens i pobudza do dalszego działania

i oczywiście

Babskie Uroczysko oraz Chatka BabyGagi

czyli blogi, na które często zaglądam, podglądam i z podziwu wyjść nie mogę jak piękne rzeczy można tworzyć i jak długa droga jeszcze przede mną.

Dziewczęta bardzo Wam dziękuję, wyróżnienia są Wasze

wyróżnienie

wyróżnienie

PS: Moniko wiem, że nie można wyróżnić wyróżniającego, ale też jesteś na tej liście:)

czwartek, 07 czerwca 2012
Wyróżnienie

Dostałam wyróżnienie!

wyróżnienie

wyróżnienie

Od Moniki z Art shaker by Monique, którą miałam okazję poznać przy okazji wymianki "Być Kobietą". Do tej pory pozostajemy w mailowym kontakcie pomagając sobie, podpowiadając i inspirując. Serdecznie Ci dziękuję:)

Teraz czeka mnie nie lada zadanie przekazania wyróżnienia kolejnym fantastycznym blogowiczkom.

niedziela, 03 czerwca 2012
Doniczka na lawendę

Lawenda też doczekała się doniczki. A raczej osłonki, bo kiedyś spróbowałam coś posadzić w zdekupażowaniej glinianej doniczce i po jakimś czasie wilgoć ze środka przedostawała się na zewnątrz tworząc paskudne brunatne plamy.

doniczka decoupage lawenda

doniczka decoupage lawenda

Czy któraś z Was korzysta z medium do transferu? Mnie jakoś nie idzie. Wydruk przenosi ładnie ale nie mogę sobie poradzić z zamaskowaniem brzegów "gumiastej" warstwy medium. Będę wdzięczna za porady.

doniczka decoupage lawenda

piątek, 01 czerwca 2012
Zdążyłam

Ostatnie już pudełeczko na kredki w prezencie na Dzień Dziecka. W tym roku jakoś same dziewczynki były, i wszystkie maksymalnie zawróżkowane. A takie mam ładne serwetki ze zwierzątkami, piratami i spidermanem:) No cóż może za rok.

A to ostatnie wróżkowe pudełeczko

pudełko na kredki decoupage dla dzieci

pudełko na kredki decoupage dla dzieci

pudełko na kredki decoupage dla dzieci

Jakoś tak blado mi serwetka wyglądała, więc w kilku miejscach przeciągnęłam pędzelkiem. Dodałam trochę traw na łączeniu łąki i nieba i podmalowałam malwy na mocniejszy różowy i żółty kolor. I wróżka obowiązkowo dostała brokatowe skrzydełka.

pudełko na kredki decoupage dla dzieci